Karanlıkta Bir Nehir <br> Kuzey Kore’den Bir Kaçış Öyküsü - Masaji Ishikawa

Karanlıkta Bir Nehir <br> Kuzey Kore’den Bir Kaçış Öyküsü

Bitirmek için can atacağınız, yürek parçalayan bir hikâye.
Karanlıkta Bir Nehir <br> Kuzey Kore’den Bir Kaçış Öyküsü

Karanlıkta Bir Nehir, dünyanın en acımasız totaliter rejimlerinden Kuzey Kore’yi ve ondan kaçmaya çalışan bir adamın gerçek hikâyesini ilk ağızdan anlatıyor.
 
Yarı Koreli yarı Japon Masaji Ishikawa, hayatının önemli bir kısmını, aitlik hissinden yoksun ülkesiz biri gibi hissederek yaşamak zorunda kaldı. Bu duygu, o henüz on üç yaşındayken ailesinin Japonya'dan Kuzey Kore'ye taşınması ve bir anda en düşük sosyal kastın içine düşmesiyle derinleşti. İş imkânları, çocuklarının eğitimi ve toplumda daha yüksek bir statü vaatlerine aldanan Ishikawa’nın Kore vatandaşı babası, bu yeni komünist ülkenin cazibesine kapıldı. Ancak önlerine konulan hayatın gerçekliği bu ütopyaların hepsinden uzaktı.
 
Ishikawa anılarında; çocukluktan yetişkinliğe uzanan fırtınalı hayatını, baskıcı bir rejim altında geçirdiği acımasız altı yılı ve Kuzey Kore'den kaçışı sonrasında Japonya'ya dönüş zorluklarını bütün samimiyetiyle anlatıyor. Karanlıkta Bir Nehir, sadece sınırların içindeki tüyler ürpertici bir yaşam manzarası değil, aynı zamanda insan haysiyetinin ve inatçı doğasının da güçlü bir kanıtıdır.

Bir Kutu Kitap aboneliğinizi şimdi başlatın.

Artık kitap okumak için bir kutu nedeniniz var. ABONE OL