Kaygısız Beyin - Dr. Catherine M. Pittman

Kaygısız Beyin

Hayatınızdaki küçük ve olumlu değişikliklerle kaygılarınızı dindirin.
Kaygısız Beyin

Kaygı ve korku, en yaygın duygulardandır ve sanılanın aksine her insan bu duygularla kendi kendine baş edebilir.

Bunun için kaygı ve korkularınızın kökeninde yatan beyin süreçlerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. İşin iyi tarafı, bu beceriyi tıpkı diğer yaşamsal beceriler gibi öğrenebilirsiniz.

Kaygınız arttığında, paniklediğinizde ya da endişelendiğinizde beyninizde neler olur? Araştırmalar, kaygı oluşumunda beyinde çok önemli iki yapının olduğunu ortaya koyuyor: Amigdala ve korteks. Bunlardan biri "savaş ya da kaç" tepkilerinizi kontrol ederken, diğeri endişe, takıntı ve zihinsel tekrarlamaları düzenler.

O hâlde, beyninizdeki bu süreçleri kontrol altına almak için siz neler yapabilirsiniz?

Kaygısız Beyin; güncel sinir bilim çalışmalarını referans alarak, özgün ve işe yaradığı kanıtlanmış çözüm önerileriyle kaygı sorunlarının aşılmasına yardımcı olmayı vadediyor. Elinizdeki kitapla, kaygının beyinde nasıl oluştuğunu keşfedecek; kaygılı düşünce ve tepkilerinizi kontrol altına almaya yönelik faydalı ipuçları bulacaksınız. Artık olağanüstü yeteneklere sahip beyniniz, size karşı değil; sizin için çalışmaya başlayacak. Hayatınızdaki küçük ve olumlu değişikliklerle, kelimenin tam anlamıyla beyninizi "yeniden yapılandırarak" kaygılarınızı dindirebilir; cesur ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Bir Kutu Kitap aboneliğinizi şimdi başlatın.

Artık kitap okumak için bir kutu nedeniniz var. ABONE OL