Lindsay Hawdon

Lindsay Hawdon

Yedi kıtayı, yedi iklimi, yedi rengi bulmak için gezmiş bir romancı. Bu asırda bilinen tek gökkuşağı avcısı.

Lindsay Hawdon

Lindsay Hawdon... Gezi, macera ve roman yazarı. Okulu bıraktığında üç yıl boyunca Avrupa'yı, Afrika'yı ve Hindistan'ı gezdi. İlk yolculuğundan beri altmıştan fazla ülke gezdi, The Sunday Times'ta, the Sunday Telegraph'ta, The Australian'da ve The L.A. Times'ta düzenli olarak yazdı.


İlk gezi köşesi olan "Yurt Dışında Bir İngiliz Kadını" 2000 yılında Sunday Telegraph'ta başladı ve tam yedi yıl boyunca devam etti. Bu sırada bütün kıtaları gezme şansı yakalayan Hawdon, yeryüzündeki bütün zeminleri, bütün mevsimleri yaşarken yolculuğuna eşlik eden insanlar hakkında hikâyeler yazdı. Yakup'un Renkleri, bu müthiş hikâyelerin peşinden hayat buldu.


The Sunday Times için kaleme aldığı “Have Kids Will Travel” başlıklı yazı dizisinde iki oğluyla birlikte Güneydoğu Asya seyahatindeki tecrübelerine yer verdi. Yakup'un Renkleri romanından ilhamla çıktıkları son seyahatlerinde 7 ülkeyi ziyaret ettiler, 7 rengin peşine düştüler, Independent gazetesinde aylık olarak “The Rainbow Hunters” (Gökkuşağı Avcıları) başlığıyla tecrübelerine yer verdiler ve savaş çocukları yararına çalışan bir hayır kuruluşu için yardım topladılar.


Edebiyat çalışmalarına ve seyahatlerine devam eden yazar iki oğluyla birlikte Bath şehrinde yaşıyor.

Yazarın KİTAPLARI

Yakup'un Renkleri

Yakup'un Renkleri

Lindsay Hawdon